Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3DPM flash MP3 kompletVšechny audionahrávky s vyučováním Dereka Prince, které jsou přeložené do češtiny, jsme nyní dali na... arr3Rudolf Straník: Tisíc a jeden buřtPoutavé a pestré vyprávění fenky Ledry zaznamenal její páníček tak, že vás „než bys řekl buřt“...

Rudolf Straník: Tisíc a jeden buřt

Poutavé a pestré vyprávění fenky Ledry zaznamenal její páníček tak, že vás „než bys řekl buřt“ přenese do světa pejsků a čubiček, do Ráje ztracených psů a do kralovstvi Azorského.

Autor Rudolf Straník (1942— 1999) byl původně učitel hudby a dějepisu, který působil jako autor a skladatel v pražském dětském Divadle bez opony. Pro divadlo Viola vytvořil pásmo písniček s texty veršů Halase „Před usnutím“, které bylo doplněno o jeho vlastní pohádku „O Meluzince“.

Některé jeho pohádky byly uveřejněny v Českém rozhlase v rámci pořadu pro děti „Hajaja“ a vyšly v časopise „Mateřídouška".

Kromě pohádek pro děti psal také avantgardní hry a kabarety pro dospělé, které se hrály v Karlových Varech a v Praze v divadle Na Okraji. Vystupoval také s písničkáři, například s Karlem Krylem.